پیش بینی قیمت طلا در سال 98
 • پیش بینی قیمت دلار در سال 98
 • فیلم وبینار پیش بینی قیمت
 • پیش بینی قیمت طلا در سال 98

پیش بینی قیمت

موضوع پیش بینی قیمت بدون شک در حال حاضر مهم ترین دغدغه آحاد مختلف در جامعه به شمار می رود و حدس و گمان ها در خصوص میزان افزایش یا کاهش قیمت در نیمه اول سال 1398 و سال 98 به موضوع داغ گفت و گوهای کارشناسان و حتی مردم عادی تبدیل شده است. این محصول تنها یک پیش بینی قیمت نیست بلکه یک شاهکار اقتصادی از طرف مجموعه طلاکار است. این محصول حاصل ماه ها تلاش و جمع آوری مطالب برای تحلیل قیمت در سال جدید میباشد. پیش بینی قیمت دلار، سکه و طلا در سال 98 و ماه های آینده را به صورت دقیق و شفاف در این تحلیل بیان نمودیم و به شما خواهیم گفت که آینده اقتصادی شما چگونه خواهد بود. این محصول به پرسشهای زیر پاسخ خواهد داد: آیا آینده دلار در سال 98 افزایشی است یا کاهشی؟ آیا اقتصاد ایران در سال 98 مثبت است؟ با شرایط پیش آمده برای قیمت دلار ایا طلا خریداری کنیم یا دلار؟

تعداد

ایران اقتصادی وابسته به دلار دارد یعنی بیشتر کالاهایی که ما مصرف میکنیم وارداتی هستند و این مساله باعث تشدید مساله تورم میشود. یعنی وابستگی ایران به نفت بالاست و بالا رفتن قیمت دلار و گران شدن نفت به اقتصاد کشور لطمه میزند.
نیک می دانیم که با بالا رفتن قیمت دلار، طلا و سکه هم افزایش قیمت خواهند داشت و این اتفاق پیامدی جز بی ارزش شدن دارایی مردم، بالا رفتن قیمت کالاها و ترغیب شدن مردم به خرید طلا و سکه ندارد.

بازار دلار هنوز از تب و تاب نیفتاده و تجمع دلال ها حکایت از رونق خرید و فروش دارد. خرید و فروش دلار که تاثیر مستقیمی بروی قیمت دلار و سکه دارد و پیش بینی صحیح قیمت دلار یعنی نشانه گیری جهت پیش بینی صحیح قیمت سکه و طلا.

پیش بینی

پیش بینی قیمت طلا در سال 98 و روزهای آینده در ایران

سالهاست که فلز طلا بر اقتصاد جهان حکم‌فرمایی می‌کند. نسل‌ها می‌آیند و می‌روند، جنگ‌ها و بلایای طبیعی سرزمین‌ها را ویران می‌کنند، حکومت‌ها تغییر می‌کنند، اما هرچه می‌گذرد بر محبوبیت و ارزش این فلز زرد افزوده می‌شود. طلا، تنها دارایی فیزیکی است که مرز جغرافیایی نمی‌شناسد، مشمول گذر زمان نشده و هیچ گاه ارزش خود را از دست نمی‌دهد. به نظر می‌رسد فلز زرد برای بقای خلق شده است نه فنا! اما در هر حال نباید فراموش کرد که طلا، تنها یکی از اقلام دارایی است. این موضوع که طلا در رقابت با سایر دارایی‌ها چگونه رفتار می‌کند، چه تأثیری از شرایط اقتصادی سیاسی و اجتماعی می‌پذیرد و متقابلا چه اثری بر آنها دارد، مهمترین اطلاعی است که هر سرمایه‌گذار بازار طلا به آن نیاز دارد. در این بین مرور روند گذشته متغیرها، همواره اطلاعات مهمی را در مورد آینده آنها در اختیار محقق یا سرمایه گذار می‌دهد و می‌تواند درپیش‌بینی وضعیت آن متغیر، راهنمای بسیار مناسبی باشد. فلز طلا از سال 1900 تا دهه 70 میلادی تقریباً روند ثابتی داشته و پس از آن با افزایش زیادی رو به رو بوده است.
دلیل ثابت بودن نسبی قیمت طلا در بازه زمانی مذکور، استفاده از سیستم ارزی ثابت در اکثر کشورهای جهان در این دوره بوده است. البته این دوره به دو قسمت، یعنی قبل از سال 1940 و پس از سال 1940 تقسیم می‌شود، چرا که در سال 1940 معاهده «برتون وودز» منعقد شده و از آن زمان مبنای تصمیمات دولت‌ها دستخوش تغییر شد، اما به هر صورت قیمت در آن دوره، تغییرات وسیعی نداشت. در سال 1971 قیمت طلا رو به افزایش گذاشت و در سال 1980 رکورد جدیدی ثبت شد، به نحوی که طلا از حدود 41 دلار در سال 1971 به 613 دلار در سال 1980 رسید و حدود یک هزار و 395 درصد افزایش یافت.

برتن وودز
افزایش قیمت طلا در این دوره بیشتر ناشی از بحران‌های نفتی سال 1973 و 1979 بود که سبب پیدایش بحران اقتصادی در بیشتر کشورهای وارد کننده نفت شد. پس از سال 1980، با افزایش عرضه نفت، قیمت طلا به تدریج کاهش یافته و روند نزولی آن آغاز شد. این روند ادامه پیدا کرد و در سال 2001 به پائین‌ترین نقطه از سال 2001 مجدداً آغاز شد . با پیدایش نشانه‌های بحران اقتصادی در سال 2007 که بحران اقتصادی به اوج خود رسید، این روند رو به رشد ادامه یافت و در نهایت در سال 2012 به بالاترین سطح رسید.
بدین ترتیب رکورد تاریخی قیمت طلا ثبت شد. اما در ادامه با بهبود نسبی اقتصاد آمریکا و جهان در سال‌های 2013 و 2014 قیمت طلا روند نزولی به خود گرفت.

پیش بینی قیمت طلا سال 2019

پیش بینی قیمت طلا در هفته آینده در ایران

آنچه بیان شد مرور روند تغییرات طلا از سال 1900 تا 2014 بود. حال این سوال مطرح می‌شود که اصولاً چه عواملی بر میزان تقاضای طلا در جهان موثرند؟ در یک جمله می‌توان گفت که به دلیل ماهیت استراتژیک طلا، قیمت آن در بازار جهانی تحت تاثیر نیروهای داخلی بازار و نیروهای خارجی بازار، عوامل اقتصادی و سیاسی تعیین می‌شود. در بازار جهانی 4 گروه متقاضی طلا وجود دارد:

 1. بخش زیورآلات که در سال 2013 بیش از 58 درصد از تقاضای جهانی را به خود اختصاص داده است.
 2. بخش صنعت که در همان سال 10 درصد از تقاضای جهانی را به خود اختصاص داده است.
 3. سرمایه‌گذاران که 21 درصد از تقاضا را شامل می‌شوند.
 4. بانک‌های مرزی که در سال مذکور بیش از 10 درصد تقاضای جهانی را به خود اختصاص دادند.


با توجه به گروه‌بندی ارائه شده، از آنجا که بیش از نیمی از تقاضای طلا مربوط به کشورهای چین و هند است، از کاهش تقاضای چین به دلیل کاهش رشد اقتصادی در سال 2014، به عنوان دلیل عمده کاهش سهم تقاضای زیورآلات در این سال نام برده می‌شود.

پیش بینی قیمت سکه

بنابراین نکته مهم در این بحث، ارتباط چشم‌گیر رشد اقتصادی کشورهای تأثیرگذار نظیر چین و هند بر روند قیمت طلا است. همبستگی رشد اقتصادی چین و قیمت طلا وجود دارد اما در مورد هند این موضوع همیشه صادق نیست، چرا که فرهنگ مردم هند به نوعی با طلا آمیخته و در هر حالتی، تقاضا برای طلا در هند وجود داشته است. در مورد گروه دوم باید گفت که در واقع، نرخ «رشد اقتصادی» و اثر آن بر صنعت، موجب نوسان قیمت طلا می‌شود به طوریکه رشد اقتصادی پایین موجب کاهش مصرف می‌شود و بالعکس.

اما در مورد سرمایه‌گذاران، این موضوع اندکی متفاوت است. هرگاه سرمایه‌گذاران از وضعیت اقتصاد کشوری احساس خطر کنند به سمت فلز زرد روی آورده و سعی می‌کنند، از این طریق سرمایه خود را از ریسک‌های اقتصادی کشورها مصون نگه دارند. این روند در سال 2007 و 2008 و شروع رکود جهانی افزایش یافت و با بهبود اقتصادهای بزرگ دنیا مانند آمریکا، این میل رو به افول گذاشت.

هرچند انتظار این است که با توجه به ضریب همبستگی منفی و بالا بین این دو متغیر، در سال‌هایی که رشد اقتصادی افزایش می‌یابد، تقاضای سرمایه‌گذاری قاعدتاً باید نزولی باشد، اما محاسبات متعدد و روند تغییرات قیمت‌ها طی سال‌های 1997 تا 2014 نشان می‌دهد بین تقاضای طلا جهت سرمایه‌گذاری منفی و رشد اقتصادی جهان، ضریب همبستگی 0.28 وجود دارد.

«برای پیش بینی قیمت عرضه کنندگان طلا را بشناسیم»

عرضه طلا نیز به 4 گروه تقسیم می‌شود:

 1. تولیدکنندگان یعنی همان صاحبان معادن طلا که در سال 2013 قریب به 70 درصد از عرضه جهان را به خود اختصاص داده‌اند.
 2. بانک‌های مرکزی که جهت اجرای سیاست‌های پولی اقدام به کاهش یا افزایش ذخایر طلای خود می‌کنند.
 3. سرمایه‌گذارانی که دارایی‌های خود را به شکل شمش طلا یا سکه طلا در آورده‌اند تا در فرصت مقتضی با عرضه آنها در بازار به سود سرشار دست یابند.
 4. «فروشندگان طلای (ساخته شده).»

بنابر آمار وب‌سایت سازمان جهانی طلا، بین افزایش قیمت طلا و عرضه طلا توسط معادن ضریب همبستگی 0.7 وجود دارد و این به معنای آن است که افزایش قیمت طلا غالباً با افزایش عرضه معادن همراه است.

پیش بینی قیمت دلار تا 2020

«همبستگی عرضه و قیمت طلا»

از آنجایی که هزینه استخراج طلا بسیار بالا بوده و به طور متوسط برای استخراج هر گرم طلا معادل 250 تن خاک باید از معادن خارج شود، زمانی که قیمت طلا افزایش می‌یابد، استخراج طلا مقرون به صرفه بوده و عرضه آن نیز با روند رو به رشد روبرو می‌شود.

برای پیش بینی قیمت عوامل موثر بر قیمت جهانی طلا را بررسی نمایید

در نگاه اول شاید به نظر برسد که بیشتر بودن تقاضا سبب افزایش قیمت و بیشتر بودن عرضه مسبب کاهش قیمت است؛ اما نکته‌ای وجود دارد و آن اینکه، مقادیر عرضه صرفاً میزان تولید معادن و بازیافت طلای قراضه را نشان می‌دهد و بسیاری به اشتباه از آن برای تحلیل و پیش‌بینی قیمت طلا استفاده می‌کنند. افرادی که چنین اشتباهی را مرتکب می‌شوند، این گونه تحلیل می‌کنند که بیشتر بودن تولیدات طلا در مقایسه با تقاضای آن سبب کاهش قیمت طلا می‌شود.

اما مسئله‌ای که مورد غفلت واقع می‌شود این است که همواره، میزان عرضه و تقاضا در بازار، برابر است و لزومی به همزمانی عرضه تمام تولیدات در بازار وجود تدارد و عرضه کنندگان براساس ترجیح خود اقدام به عرضه می‌کنند. گذشته از این، میزان عرضه به صورت بالقوه علاوه بر تولیدات جاری، شامل ذخایر طلای قبلی نیز هست. به عبارت دیگر، میزان تولیدات یا عرضه طلا، قیمت طلا را تعیین نمی‌کند بلکه این موضوع که عرضه کنندگان و تقاضا کنندگان برای نحوه ترکیب دارایی‌ها و به بیانی دیگر تغییر در سهم طلا و پول نقد در سبد دارایی‌هایشان، چه چیزی را ترجیح می‌دهند، قیمت را تعیین می‌کند.

پیش بینی قیمت دلار در سال 1398

این امر خود تابع شرایط اقتصادی و سیاسی است. به عبارتی دیگر بازار طلا بیش از آنکه متاثر از عوامل داخلی خود بازارباشد. تحت تاثیر متغیرها اقتصادی و سیاسی جهان است. به دفعات ثابت شده است که برخی متغیرها (به خصوص متغیرهای اقتصاد آمریکا)، می‌توانند پیش‌بینی بهتری نسبت به متغیرهای جهانی ارائه دهند.

از جمله این متغیرها می‌توان به شاخص «S&P500» اشاره کرد. افزایش شاخص مذکور نشان از اوضاع رو به بهبود اقتصاد آمریکا دارد و کاهش آن نشان عکس این امر کاملاً بر قیمت جهانی طلا موثر است و رابطه معکوس در رابطه برقرار است. جایگاه دلار آمریکا در مناسبات اقتصادی دنیا موجب می‌شود سیاست‌های پولی اقتصاد ای کشور بر اقتصاد جهای به صورت مستقیم تاثیرگذار باشد.

«شاخص تولیدات صنعتی آمریکا» نیز شاخصی تاثیرگذار است، به گونه‌ای که ضریب همبستگی این شاخص و بهار جهانی طلا از سال 1991 تا 2014 عددی قریب به منفی 0.28 بوده که نشان دهنده رابطه معکوس بهبود اوضاع اقتصاد آمریکا با رشد بهای طلا است.

«شاخص بیکاری در آمریکا» رابطه مستقیم با قیمت طلا دارد. این رابطه در بازه زمانی مذکور برابر با 0.18 بوه است نرخ تورم ایالات متحده به عنوان شخصی مهم، رابطه مستقیم با بهای طلا دارد و ضریب همبستگی این دو متغیر در بازه زمانی مورد نظر مثبت 0.54 بوده است که رابطه‌ای قوی محسوب می‌شود.

«شاخص دلار آمریکا» را رابطه معکوس نسبتا، قوی عاملی تاثیرگذار بر بازار طلا است. این قدرت با تبیین رابطه همبستگی منفی 0.40 مشخص می‌شود.

«شاخص بدهی‌های دولت آمریکا» با رابطه‌ای معنادار و ضریب همبستگی مثبت 0.9 با بهای طلا متغیری بسیار موثر محسوب می‌شود. در خصوص این مورد لازم به ذکر است هنگامیکه بدهی‌ها افزایش می‌یابد، دولت قاعدتاً مالیات‌ها را افزایش داده و از هزینه‌ها یا مخارج دولتی می‌کاهند که مجموعه این اقدامات می‌تواند بر رشد اقتصادی تاثیر منفی بگذارد و به دنبال آن اقبال به طلا افزایش یابد. «نرخ رشد اقتصادی» دیگر شاخص با اهمیت است که بدون محاسبه ضریب همبستگی می‌توان به نقش بی‌بدیل آن پی برد.

نرخ بهره آمریکا با ضریب همبستگی منفی 0.56 نسبت به طلا همواره مورد توجه فعالان بازار طلا بوده و خواهد بود. تغییرات بهای جهانی نفت به عنوان رکنی مهم در عرصه مناسبات اقتصاد جهانی نقش بازی می‌کند. از آنجا که افزایش بهای نفت موجب بالا رفتن سطح عمومی قیمت‌ها در کشورهای وارد کننده می‌شود این موضع علاوه بر ایجاد اثرات تورمی در اقتصادها بر افزایش قیمت فلزات گرانبها نیز تاثیر می‌گذارد. وجود همبستگی بین بهای نفت و بهای طلا عددی قریب به مثبت 0.35 است.

ذخایر طلای بانک‌های مرکزی در پیش بینی قیمت دلار و سکه

بانک‌های مرکزی دنیا همواره بخشی از دارایی خود را به شکل ذخایر طلا نگهداری می‌کنند و تغییرات این دارایی‌ها بر پایه پولی آن کشور تاثیر می‌گذارد. سهم بانک‌ها از عرضه طلا بسیار ناچیز بوده است. از سال 2011، بانک‌های مرکزی صرفاً خریدار طلا بودند که در میان آن‌ها بانک‌های کشورهای روسیه، کره‌ جنوبی، قزاقستان، بوسنی، ترکیه و آذربایجان بیشترین حجم خرید طلا را داشته‌اند.

طی سال‌های 2011 تا 2014، بانک‌ها 10.75 درصد حجم تقاضا را به خود اختصاص دادند. البته علاوه بر تقاضای سیستم بانکیف عوامل اقتصادی و مجموعه متغیرهای سیاسی - اجتماعی نیز بر بازار طلا تاثیرگذار بوده است.

بحران‌های سیاسی و امنیتی اخیر در مناطق خاورمیانه، شمال افریقا، افزایش تنش میان روسیه و غرب بر سر مسائل اوکراین، زمزمه‌های جدایی یونان از اتحادیه اروپا و احتمال فروپاشی یورو بر روند بهای طلا بی‌تاثیر نبوده و پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که این عوامل در ماه‌های پیش رو نیز همچنان تاثیر خود را خواهند داشت. کاهش رشد اقتصادی چین و به تبع آن، بهبود اوضع اقتصادی امریکا کاهش تقاضای چین و افت بهای نفت همگی نیروهایی هستند که طلا را در میان مدت تحت فشار قرار خواهد داد.

پیش بینی قیمت دلار در بازار طلا در ایران

موقعیت طلا در بازار ایران مشابه بسیاری کشورهای دیگر است. اما ایران از نظر این دارایی معمولا در صحنه جهانی به صورت مستقیم نقش آفرین نیست. اما در داخل ایران، طلا بازار مهم و قابلی دارد.

مهمترین بازیگران این بازار در ایران عبارتند از:

 1. متقاضیان زیورآلات که سهم زیادی از بازار را به خود اختصاص داده‌اند.
 2. متقاضیانی که سکه طلا یکی از اقلام سبد دارایی آنها است.
 3. متقاضیانی که سکه طلا را جهت سوداگری خریداری می‌کنند که شامل بانک مرکزی، سوداگرانی که صرفاً به جهت تغییرات قیمت عرضه می‌کنند و خانوارهایی که سکه یا زیورآلات را به هنگام نیاز عرضه می‌کنند، است.


عوامل تاثیرگذار بر قیمت طلا در ایران عوامل تاثیرگذار بر قیمت طلا در ایران به صورت کلی یا داخلی و یا خارجی هستند. عوامل داخلی ناشی از عرضه و تقاضا است که در این بین بانک مرکزی و سوداگران بیشترین نقش را ایفا می‌کنند.

در بعد خارجی 3 عامل مهمف بر روند قیمت طلا تاثیرگذار است:

 1. قیمت جهانی طلا
 2. قیمت دلار
 3. متغیرهای اقتصاد کلان ایران.

قیمت سکه تا سال 1390، یعنی پیش‌از وقوع شوک ارزی، کاملاً منطبق بر قیمت جهانی بود؛ اما پس از وقوع شوک ارزی و همچنین ورود سوداگران به بازار طلا پس از سال 1390 بین قیمت جهانی سکه و قیمت داخلی آن شکاف افتاد و قیمت داخلی سکه از قیمت جهانی آن پیشی گرفت.

پس از فروکش کرد التهاب بازار ارز و طلا، به نظر می‌رسد از اواخر سال 1392 تا دی‌ ماه سال 1393 مجدداً قیمت جهانی سکه و قیمت داخلی آن بر هم منطبق شده‌اند.

پیش بینی قیمت سکه و عوامل تاثیرگذار بر بهای سکه در ایران

تورم بی‌شک یکی از مهمترین متغیرها است. نرخ رشد اقتصادی متغیر مهم دیگر است که رابطه‌ای معکوس حاکم است. شاخص کل بورس اوراق بهادار سومین متغیر تاثیرگذار است.

بازار سرمایه و بازار سکه و طلا با توجه به ماهیت مشابهی که دارند می‌توانند برای یکدیگر بازار جانشین و بوده و یا رقیب یکدیگر باشند.

در حالت کلی انتظار می‌رسد رابطه بورس و بازار سکه طلا معکوس باشد اما بنابر شواهد، روند تغییرات نرخ رشد قیمت سکه و نرخ رشد شاخص کل بورس از الگوی خاصی پیروی نکرده و نمی‌توان ارتباطی میان ان دو متصور بود. این عدم ارتباط بی دلیل نیست؛ در واقع هرچند عمده بازیگران این بازارها سرمایه گذارانی هستند که اهداف مشترک دارند اما در واقع با یکدیگر متفاوت هستند.

علت اصلی تفاوت نیز در ظرفیت ریسک‌پذیری این دو گروه از سرمایه گذاران است و باید گفت که معمولاً افرادی که در بورس فعال هستند، از ظرفیت ریسک پذیری بالاتری برخوردارند. بدیهی است که در یک اقتصاد با ثبات و رو به رشد، زمانی که بازار سرمایه به صورت کارا عمل می‌کند، انگیزه سفته‌بازی در سایر بازارهای دارایی از جمله طلا کاسته خواهد شد.

به نظر می‌رسد سود سپرده بانکی نیز در این میان متغیر موثری است و می‌توان ادعا کرد در صورت ناکارا بودن بازار پول و پایین بودن نرخ سود سپرده‌های بانکی نسبت به تورم، سپرده‌گذاران برای حفظ ارزش دارای خود اقدام به حفظ دارایی در یک بازار مقاوم همچون طلا می‌کنند. اما بنا بر بررسی های صورت پذیرفته، ارتباط معناداری میان این دو متغیر یافت نشد و فرض مستقل بودن این دو از

یکدیگر تأیید شده است.

اما تحقیقات در مورد بازار ارز نتایج متفاوتی را نشان می‌دهد. این متغیر بنا به ماهیت خاصی که دارد قطعاً در بازار طلا تأثیرگذار است و رابطه بسیار نزدیکی با آن دارد و این امر که بهای دلار به ورت مستقیم بر بهای سکه طلا و طلا تاثیر گذار، امری واضح است.

***پیش‌بینی بازار طلا

چنانچه بیان شد طلا بیشتر از آنکه بر اقتصاد تاثیر گذار باشد؛ تاثیر پذیر است. مسائل سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و نظامی کاملاً در بازار طلا موثر است. بنابراین در صورت تغییرات و فعل و انفعالات خارج از برنامه، ممکن است پیش‌بینی‌ها فاقد اعتبار شوند.

برآیند نظرات و تحلیل‌ها نشان می‌دهد برخی معتقد به روند صعودی طلا در ماه‌های آینده هستند و برخی دیگر نزولی بودن آن را محتمل می‌دانند. (جدول 1 و 2) با توجه به معادلات مطرح شده و پیش‌بینی کارشناسان از بازار جهانی طلا، به نظر می‌رسد شروع سال جدید و تورم انتظاری پایان سال و آغاز سال نو همگی خبر از صعودی بوند روند قیمت سکه دارد.

همچنین نتیجه چندین روش و مدل نیز موید این مطلب است که بهای سکه احتمالاً در اوایل سال روند صعودی خواهد داشت. البته به نظر می‌رسد سرمایه‌گذاران بازار طلا و سکه، باید در کنار تمامی این معادلات، گوشه چشمی به تصمیمات فدرال رزرو آمریکا در خصوص تعیین نرخ بهره نیز داشته باشند.

همواره بازارها به دلیل هیجان از نظر تعداد خرید و فروش خیلی بیشتر از چند وقت پیش هستند و اختلاف قیمت ها را که بررسی میکنید در میدان فردوسی از سمت راست میدان تا سمت چپ میدان نزدیک به 500 تومان اختلاف قیمت وجود دارد که در نوع خود بی سابقه است.

پیش بینی قیمت سکه در سال 1400

برای کوتاه مدت به قدری وضعیت بازار غیر قابل پیش بینی است که هر شب کاسب های میدان فردوسی دلار خود را صفر می کنند یعنی هر چقدر دلار خریده اند تا آخر شب می فروشند زیرا نگهداشتن دلار در این شرایط ضرر دارد و ممکن است فردا صبح هر اتفاقی بیفتد.

پیش بینی قیمت دلار

پیش بینی قیمت دلار در سال 2019

تحلیل و پیش بینی کوچه بازاری قیمت دلار اینچنین است: همین روزهاست که اف ای تی اف تصویب شود و یکباره قیمت دلار ریزش کند، در چنین شرایطی کسی که دلار نگه دارد با سرمایه خود بازی کرده است و باید منتظر روزهای آینده نشست که چه تصمیم های سیاسی گرفته می شود تا بشود قیمت دلار را پیش بینی کرد.

ولی در این پیش بینی ما به صورت بلند مدت اقدام به تحلیل و بررسی شرایط اقتصادی نمودیم و وقتی در امور اقتصادی، فنداسیون و ساختار کار معیوب باشد شما در بازار موفق نخواهید شد.

فرمولی برای پیش بینی قیمت دلار وجود دارد که به شرط رخ ندادن اتفاقات ناگهانی و خارج از پیش بینی، با درصد خطای نزدیک به 5 درصد می توان محدوده قیمت دلار را در سال آینده پیش بینی کرد

میانگین قیمت دلار در سال 98 = میانگین قیمت دلار در سال 97 × (1 + (نرخ تورم جهانی – نرخ تورم ایران

پیش بینی قیمت طلا

ممکن است از خود سوال کنید ما چگونه سرجمع و سربسته بتوانیم پیش بینی صحیح و دقیق از بازار سکه و طلا و دلار داشته باشیم؟ برای پاسخ پرسش شما مطمئنا این تحلیل به شما کمک خواهد کرد و دید شما را نسبت به آینده بازار متفاوت خواهد نمود.

آخرین نرخ تورمی که از سوی بانک مرکزی برای مرداد ماه اعلام شده عدد 11.5 درصد است، اما تورم احساس شده در بازار به هیچ وجه تایید کننده این عدد نیست؛ بنابراین طبیعی است که نرخ اعلامی مورد شک و شبهه قرار گیرد. نرخ تورم فعلی را شاید با محاسبه قیمت کالاهای مصرفی و خدمات بتوان عددی حدود 20 درصد تخمین زد ولی در این تحلیل به شما یاد خواهیم داد که میزان دقیق تورم را محاسبه کنید. عوامل تاثیرگذار زیادی بر بازار ارز وجود دارند که در زمان های مختلف وزن آنها به اقتضای زمان تغییر می کند.

ما به شما یاد خواهیم داد که بتوانید اقتصاد فردی و خانوادگی خود را به راحتی مدیریت کنید. پس چنانچه تمایل دارید یک فرد اقتصادی باشید به این تحلیل و پیش بینی قیمت سایت طلاکار نیاز دارید.

پیش بینی بانک ولس فارگو درباره روند قیمت طلا در بلندمدت

براساس پیش بینی تحلیلگران بانک ولز فارگو آمریکا کارشناسان این بانک بر این باورند که طلا در بلندمدت یک سرمایه گذاری کاملا مطلوب خواهد بود. بانک سرمایه گذاری ولس فارگو در تازه ترین گزارش چشم انداز فلزات گرانبها اعلام کرد: گرچه روند فعلی قیمت جهانی طلا برخی سرمایه گذاران را ناامید کرده است ولی طلا در بلندمدت یک سرمایه گذاری مطلوب و رضایت بخش خواهد بود.

آستین پیکل تحلیلگر ارشد بانک ولس فارگو گفت: گرچه قیمت طلا در هفته های اخیر در محدوده زیر 1200 دلار در هر اونس در نوسان بوده است ولی پیش بینی ما این است که قیمت طلا در 12 ماه آینده به 1250 تا 1350 دلار خواهد رسید. وی افزود: بی شک مهمترین عاملی که در شرایط کنونی فشار شدیدی را بر قیمت طلا وارد کرده است، تقویت ارزش دلار آمریکا است. افزایش ارزش دلار از آوریل تاکنون فشار شدیدی را بر قیمت طلا وارد کرده است.

این تحلیلگر اقتصادی گفت: به نظر من ارزش دلار آمریکا تا پایان امسال کاهش خواهد یافت و با توجه به رابطه معکوس آن با قیمت طلا ، می تواند به نفع قیمت این فلز گرانبها تمام شود. وی تصریح کرد: تنش های تجاری در عرصه بین المللی به خصوص جنگ تجاری بین آمریکا و چین نیز می تواند عامل مهمی برای تعیین قیمت طلا در ماه های آینده باشد.

training

احتمالا با این موارد هم علاقمند باشید

Reviews

Grade 

2018-12-25

غلامرضا

سلام من یک راهنمایی میخواستم الان با توجه به اینکه قیمت به 10 هزار تومان رسیده و بین همه شایعه هست که قیمتها روبه کاهش است آیا خرید صحیح است یا نه؟ منه بیچاره پارسال تو مهر دلار ۳۵۰۰ تومان نخریدم، ترسیدم. الان نمیدونم چکار کنم ارزش پولم داره صفر میشه

Grade 

2018-12-25

کاهش قیمت دلار

سلام به نظر شما قیمت تا چقدر میاد پایین؟ آیا الان فرصت خوبیه بخریم نگه داریم دوباره میره بالا قیمت؟

Grade 

2018-10-20

بدون نام

من 20000 دلار خریدم به نظرتون کی بفروشمش؟

Grade 

2018-10-20

ابراهیم نوروزی

ممنون بابت سایت و مطالب خوبتون
به نظر شما الان فرصت خوبیه که طلا وسکه بخریم؟ احتمال داره تا آبان افزایش داشته باشه

Grade 

2018-10-19

ماهان

و‌ یه سوال دیگه که ممنون میشم راهنماییم کنید
آیا اساسا میشه دلار رو از چرخه اقتصادی ایران حذف کرد؟! در یک مقاله اقتصادی خونده بودم که این کار تا حدودی ممکن هست ولی به شرط آنکه کشور دیگه ای هم پیدا بشه که اونهم بخواد دلار را از مبادلات حذف کنه و در واقع این دو کشور با پول ملی همدیگه مبادلات انجام بدن!
موضوعی که برای بنده جای ابهام داره اینه که مگه میشه تمام نیاز کشور را فقط از یک کشور تهییه کرد؟!!
نظر شما استاد عزیز چیه؟ آیا میشه یا زمزمه حذف دلار فقط جنگ روانیه؟
با تشکر مجدد از پاسخ تون

Grade 

2018-10-19

حسین پیرزاد

باسلام
بنده ارز ۱۸۰۰۰تومنی خریدم.
به نظر شما برای فروش الان تو این اوضاع سقوط نرخ ارز بفروشم
بدون شک ضرر خواهم کرد یا صبر کنم؟
لطفا منو راهنمایی کنید.
ممنون

Grade 

2018-10-16

تحلیل و پیش بینی قیمت

سلام استاد پیش بینی را زدید سال 98 به نظر من با این روش که شما تحلیل کردید برای همیشه میتونیم ازش استفاده کنیم پس تاریخ چرا گذاشتید براش؟ این روش بسیار جامع و کلی است و بحث سیگنال دهی را نداره که تاریخ براش تعیین بشه و بسیار کاملتر از هر نوع مدل تحلیل دیگر است.

Grade 

2018-10-15

هادی سلیمی

سلام استاد من تبلیغاتتون را مهر 96 داخل اتوبان ذوب آهن اصفهان دیده بودم اونجا دیدم گفته بودید شغل امسال طلافروشی ولی فکر نمیکردم اینقدر جدی بوده باشه خوش به حالتون معلومه کلی پول به جیب زدید بازم سپاسگذارم بابت مطالب خوبتون. الان من از تو سایت آمار که گفتید مطالب را خارج کنم زمان دقیق را میتونم تشخیص بدم؟ ای کاش برای مسکن و بورس هم مطلب میزاشتید ببینیم اونا را هم میشه مثل طلا خرید.

Grade 

2018-10-14

نا امید

زی تیر نگه کرد پر خویش برو دید
گفتا «ز که نالیم؟ که از ماست که بر ماست»

Grade 

2018-10-14

جواد کرمی

درود بر شما و همکارانتان.
مطالب خوب و علمی بود
سپاسگزارم

Grade 

2018-10-14

محمدحسین

سلام، وقت به‌خیر، ممنون از شما استاد عزیز، باز هم از محصولات ارزنده شما استفاده کردیم و این هم همانند بقیه محصولات عالیتون، فوق‌العاده بود.

Grade 

2018-10-14

علی رضا

لطفا در صورت امکان در این مورد هم توضیح بدهید:

۱. راهی برای اینکه تحلیل و پیش بینی را یاد بگیریم.
۲. چرا بعضی وقتها با اینکه از عواقب انجام ندادن کاری مطلع هستیم و می دانیم اگر انجامش ندهیم ، حتی زندگی آینده ما را تحت الشعاع قرار می دهد باز هم تعلل می کنیم؟ این مورد چهار سال است که ترمز من شده!
مرسی – سپاس

Grade 

2018-10-11

علی نوروزی

به نظر من این یکی از بهترین محصولات شرکت طلاکاران بود
کلی مطالب مفید که حتی اگر قبلا هم بهشون عمل میکردم، شنیدن مجدد و بررسی علمی اونها باعث عمل بهتر به موارد بشه
یک جمله ناب که در دوره گفته شد و شاید همین یک جمله بتونه زندگی خیلی ها را متحول کنه این بود: بهترین سرمایه گذاری اینه که روی خودتون سرمایه گذاری کنید
سپاس از جناب استاد طلاکار بخاطر زحماتشون

Grade 

2018-10-11

ابراهیم برزنده

مفید، کاربردی و فوق العاده مانند همیشه. هیچوقت کم نمیگذارید و هربار بیشتر از دفعه قبل از شرکت در دوره هاتون لذت میبرم. در کنار این ویدیوها و مطالب سایت، لازم دیدم دوباره برم و کتاب ثروت نهفته در بازار طلا رو مطالعه کنم. ممنونم برای اینکه در لحظه لحظه پیشرفت و شکل گیری کارم تا به امروز بی نهایت کمکم کردید. شرافت و تعهد عاشقانه شما به عنوان یک راهنمای مطمئن و مدرس بسیار ستودنی و کم نظیره.

Grade 

2018-10-11

نصرالله انواری

بدون شک مطالب شما عالی هست و من تقریبا همه دوره های شما را شرکت کردم
ولی توقع داشتم مباحث مباحث را فنی تر بگید مطالب کم عمق و سطحی انتخاب شده بود.

البته این مطلب چیزی از ارزش آموزش کم نمی کنه چه کنیم که شما توقع ما را از خودتان بالا بردید.
باز هم ممنون

Grade 

2018-10-11

ص باقری

میشه کتاب در خصوص نحوه پیش بینی قیمت بازار معرفی کنید

Grade 

2018-10-11

سید رضا

یک نکته که به نظر من باعث می شود تا بهتر با حضرت عالی ارتباط برقرار کنیم این است که هم تصویر شما در گوشه دیده شود و هم تعامل شما با شرکت کنندگان بیشتر باشد.

به نظر من ۸۵درصد محتوای شما عالی بود.
منتظر مطالب مفید بعدی شما هستم.

Grade 

2018-10-11

سپهر

خیلى منتظر این قضیه بودم که بحث کامل و درستى از بازار داشته باشم که خوشبختانه انجام شد به امید یک سود عالی؛

Grade 

2018-10-11

یاشار

باسلام.
همین الان این پیش بینی را تهیه کردم. با اینکه در این زمینه خیلی مطالعه و افراد برجسته و تحلیل گر را بررسی کرده ام اما مطمئن هستم که طبق روال سالهای گذشته این پیش بینی هم دقیق میزنه تو هدف و برای تمام افراد می تواند مفید باشد. توصیه می کنم این پیش بینی را حتما مشاهده کنید تا در کنارهم لحظاتی بدون استرس فراهم کنیم.

Write your review

پیش بینی قیمت

موضوع پیش بینی قیمت بدون شک در حال حاضر مهم ترین دغدغه آحاد مختلف در جامعه به شمار می رود و حدس و گمان ها در خصوص میزان افزایش یا کاهش قیمت در نیمه اول سال 1398 و سال 98 به موضوع داغ گفت و گوهای کارشناسان و حتی مردم عادی تبدیل شده است. این محصول تنها یک پیش بینی قیمت نیست بلکه یک شاهکار اقتصادی از طرف مجموعه طلاکار است. این محصول حاصل ماه ها تلاش و جمع آوری مطالب برای تحلیل قیمت در سال جدید میباشد. پیش بینی قیمت دلار، سکه و طلا در سال 98 و ماه های آینده را به صورت دقیق و شفاف در این تحلیل بیان نمودیم و به شما خواهیم گفت که آینده اقتصادی شما چگونه خواهد بود. این محصول به پرسشهای زیر پاسخ خواهد داد: آیا آینده دلار در سال 98 افزایشی است یا کاهشی؟ آیا اقتصاد ایران در سال 98 مثبت است؟ با شرایط پیش آمده برای قیمت دلار ایا طلا خریداری کنیم یا دلار؟

Write your review