نحوه تشخیص سکه بانکی از غیر بانکی
  • نحوه تشخیص سکه بانکی از غیر بانکی
  • روش تشخیص سکه بانکی از غیر بانکی

تفاوت سکه بانکی و غیر بانکی

‎ریال220,000
بدون مالیات

تفاوت سکه بانکی و غیر بانکی تنها در فرآیند تولید آن است همانگونه که از نام آن به دست می آید سکه غیر بانکی اساسا مربوط به بانک نیست و فرد یا گروه دیگری غیر از بانک آنرا تولید نموده است. ولی سکه بانکی در ایران توسط ضرابخانه بانک مرکزی تولید شده و به طبع آن نظارت دقیق و سیستمی بر فرآیند تولید سکه های بانکی وجود دارد حال چنانچه قصد سرمایه گذاری در بازار سکه را دارید اگر در هنگام خرید سکه تفاوت سکه بانکی و غیر بانکی را ندانید ممکن است به نسبت پولی که قصد سرمایه گذاری دارید علاوه بر ضرر مادی که به شما تحمیل خواهد شد، ضرر معنوی از جمله اتهاماتی همچون جعل، کلاهبرداری نیز گریبان گیر شما شود. طبق قانون حق ضرب و تولید سکه در اختیار بانک مرکزی بوده و ضراب خانه بانک مرکزی متولی این امر میباشد و کسانی که اقدام به تولید، فروش و یا نگهداری سکه غیر بانکی کنند برابر قوانین با آنها برخورد خواهد شد.

تعداد

اکثر کاربران سایت سوال میپرسند که تفاوت و فرق سکه بانکی و غیر بانکی چیه؟ که لازم دیدیم دقیقا روشن کنیم که چطوری میشه تفاوت سکه بانکی و فرق آن با سکه غیر بانکی را تشخیص داد. در باب تشخیص سکه بانکی و سکه غیر بانکی رعایت نکاتی واجب و ضروری میباشد که در این آموزش ویدیویی به آنها پرداخته شده است.

پلیس فتا: ارائه اطلاعات پیج و کانال خرید و فروش سکه های غیر بانکی به پلیس آگاهی

 رئیس پلیس فتا ناجا از شناسایی ۱۲۰۰ پیج و کانال خرید و فروش سکه و ارز در فضای مجازی و ارائه اطلاعات آن‌ها به پلیس آگاهی خبر داد.

هشدار خرید سکه غیر بانکی

سردار کمال هادیانفر با اشاره به شناسایی بیش از 1000 پیج و کانال در فضای مجازی که اقدام به خرید و فروش سکه و ارز می‌کردند اظهار کرد: با توجه به اینکه رسیدگی به پرونده‌های قاچاق کالا و ارز در اختیار پلیس آگاهی قرار دارد،‌ پلیس فتا پیج‌ها و کانال‌هایی که در فضای مجازی مبادرت به خرید و فروش سکه و ارز می‌کردند را شناسایی کرد و اطلاعات این صفحات و کانال‌ها را در اختیار پلیس آگاهی ناجا قرار داد.

رئیس پلیس فتا ناجا افزود: تا این لحظه 1200 پیج و کانال‌ فعال در این بخش شناسایی شدند و همه این اطلاعات در اختیار پلیس آگاهی ناجا قرار گرفت تا پلیس آگاهی با افرادی که در این فضا تخلفاتی را مرتکب شده‌اند برخورد کند. به گفته وی تعدادی از دستگیری‌های انجام شده در حوزه قاچاق کالا و ارز بر اساس اطلاعاتی است که پلیس فتا آن را در اختیار پلیس آگاهی قرار داده است.

۶۶ سال حبس مجازات بزرگترین باند تهیه و توزیع سکه‌‌‌های غیر بانکی و تقلبی

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان گفت: باند سازمان یافته‌ای که در امر تهیه و توزیع سکه‌های غیر بانکی تقلبی طلا در سراسر کشور فعالیت داشت و با فروش سکه‌های غیر بانکی تقلبی اقدام به کلاهبرداری از طلافروشان می‌کرد، محکوم شدند.

به نقل از روابط عمومی دادگستری استان هرمزگان، حجت الاسلام و المسلمین صادق اکبری در تشریح آخرین جزئیات پرونده باند ضرب سکه‌ غیر بانکی تقلبی در کشور از صدور محکومیت قطعی به بیش از ۶۶ سال حبس، ضبط تمامی اموال حاصل از جرم به نفع دولت و انتشار حکم توسط مرکز رسانه قوه قضائیه برای اعضای بزرگترین باند ضرب سکه‌ غیربانکی تقلبی طلا با اتهاماتی، چون تهیه و توزیع هزاران قطعه سکه غیر بانکی تقلبی بهار آزادی، جعل پلمب، مهر و نشان طلافروشی‌ها، صرافی‌ها و بانک مرکزی و ایجاد اخلال در بازار سکه خبر داد.

وی اضافه کرد: در پی شکایت تعدادی از طلافروشان مبنی بر فروش سکه‌های غیر بانکی تقلبی و اغفال آن‌ها از سوی عده‌ای سودجو، مراتب به صورت ویژه در دستور کار دستگاه قضایی استان هرمزگان قرار گرفت.

این مقام قضایی افزود: با گسترش چتر اطلاعاتی و پس از یک ماه رصد تحرکات و اقدامات متهمین مشخص شد، باند سازمان یافته‌ای در حاشیه شهر‌های تهران و بندرعباس در امر تهیه و توزیع سکه‌های غیر بانکی تقلبی طلا در سراسر کشور فعالیت دارد و از طریق شبکه گسترده‌ای از طلافروشان، واسطه‌ها و عوامل خود به اخلال گسترده در بازار سکه مبادرت کرده است.

حجت الاسلام والمسلمین اکبری اضافه کرد: پس از شناسایی و دستگیری تعدادی از اعضای این باند، متهم اصلی این پرونده که از بندرعباس به تهران گریخته بود تحت تعقیب قرار گرفت و پس از شناسایی دیگر عوامل این باند و محل اختفا آنان، به دستور مقام قضایی اکیپ مجربی از ماموران پلیس امنیت عمومی استان هرمزگان به تهران اعزام شدند و با همکاری ماموران پلیس امنیت عمومی ناجا در یک اقدام عملیاتی منسجم و گسترده ۶ نفر از سرباند‌های ضرب سکه‌ غیر بانکی تقلبی را دستگیر کردند.

رئیس شورای قضایی استان هرمزگان ادامه داد: در بازرسی از منازل متهمان، کارگاه‌ها و ضرابخانه‌های متعدد ساخت سکه‌ غیر بانکی جعلی، بیش از هفت هزار سکه تقلبی آماده فروش، ۲ دستگاه پلمب سکه، ۷ دستگاه تراش برای ساخت مهر و ضرب سکه، ۱۵ کیلو ورقه مسی برای ساخت سکه تقلبی، ۳۵ عدد مهر تقلبی ضرب سکه، ۶ عدد مهر جعلی ادارات و نهاد‌های دولتی و غیردولتی، تعدادی برچسب تقلبی مربوط به سکه و پلمب آن، چندین هزار دلار و ۲ عدد کیس کامپیوتر که مورد استفاده برای جعل مهر‌های سکه بود، کشف و به همراه ۷ دستگاه خودروی متعلق به این باند توقیف شد.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان یادآور شد: پس از تکمیل مراحل تحقیقات و صدور کیفرخواست در دادسرای عمومی و انقلاب بندرعباس در پرونده اعضای باند بزرگ ضرب سکه‌های غیر بانکی تقلبی بهار آزادی که به منظور دستیابی به اهداف مجرمانه خود اقدام به جعل پلمب طلافروشی‌ها، صرافی‌ها و حتی نشان بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران نموده‌اند، این پرونده در شعبه دادگاه کیفری شهرستان بندرعباس رسیدگی و در نهایت منجر به صدور محکومیت شد.

حجت الاسلام والمسلمین اکبری تصریح کرد: به موجب حکم صادره از دادگاه کیفری شهرستان بندرعباس، متهمین اصلی و اعضای این باند بزرگ ضرب مسکوکات تقلبی طلا به نام‌های ۱-یوسف کدپور (کدیور) فرزند احمد ۲- فرید کاظم لو فرزند علی ۳- سیاوش شهریاری فرزند محمود ۴-کاظم شیرمحمدزاده فرزند محمد ۵ - حسین کدیور فرزند احمد ۶- حامد کدیور فرزند احمد در مجموع به تحمل ۶۶ سال و شش ماه حبس تعزیری، توقیف تمامی اموال حاصل از جرم و منع اشتغال در حرفه طلاسازی و طلافروشی و انتشار حکم محکومیت توسط مرکز رسانه قوه قضائیه، محکوم شدند که حکم صادره پس از تأیید در دادگاه تجدیدنظر استان هرمزگان هم اکنون در مرحله اجرا است.

بر این اساس متهمین به نام‌های، یوسف کدپور (کدیور) فرزند احمد با ۱۱ فقره سابقه کیفری به جرم ساخت سکه شبیه مسکوکات داخلی و خرید و فروش آن و همچنین مشارکت در ترویج این نوع سکه با وصف تعدد و تکرار جرم و سردستگی گروه مجرمانه به ۱۵ سال حبس تعزیری و ضبط اموال تحصیلی شامل مبلغ سه میلیارد و ۷۹۷ میلیون تومان، خودروی سانتافه، سیزده میلیون تومان وجه نقد و ۴۹۰ گرم طلا به نفع دولت و به جرم جعل پلمب ۵۹ مغازه طلافروشی و ۲ واحد صنفی به ۳ سال حبس تعزیری و همچنین به اتهام جعل علامت بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به ۱۵ سال حبس تعزیری و منع اشتغال به حرفه مربوط به صنف طلا و جواهر و انتشار حکم محکومیت به عنوان مجازات تکمیلی محکوم شد.

تفاوت سکه بانکی و غیر بانکی

فرید کاظم لو فرزند علی با ۱۴ فقره سابقه کیفری به جرم ترویج مسکوک شبیه سکه طلای داخلی به ۱۵ سال حبس تعزیری، استرداد کلیه اموال به شکات و ضبط اموال حاصل از جرم شامل مبلغ هشتاد میلیون تومان و خودروی مزدا ۳ و ۱۰ گرم طلا به نفع دولت و همچنین به اتهام تخریب به ۴ سال و نیم حبس تعزیری و منع اشتغال به حرفه مربوط به صنف طلا و انتشار حکم محکومیت به عنوان مجازات تکمیلی محکوم گردید.

سیاوش شهریاری فرزند محمود با ۴ فقره سابقه کیفری به جرم خرید سکه با عیار پایین شبیه به مسکوکات داخلی به ۵ سال حبس تعزیری و ضبط اموال و وجوه حاصل از جرم به نفع دولت و منع اشتغال به حرفه مربوط به صنف طلا و انتشار حکم محکومیت به عنوان مجازات تکمیلی محکوم شد.

کاظم شیرمحمدزاده فرزند محمد با یک فقره سابقه کیفری به جرم مشارکت در ترویج سکه با عیار پایین شبیه به مسکوکات طلای رایج داخلی از طریق خرید و فروش آن به ۴ سال حبس تعزیری و ضبط اموال و وجوه حاصل از جرم به نفع دولت و منع اشتغال به حرفه مربوط به صنف طلا و انتشار حکم محکومیت به عنوان مجازات تکمیلی محکوم شد.

حسین کدیور فرزند احمد با یک فقره سابقه کیفری به جرم معاونت در ترویج سکه شبیه مسکوکات داخلی از طریق تسهیل در خرید و فروش آن به ۳ سال حبس تعزیری و منع اشتغال به حرفه مربوط به صنف طلا و انتشار حکم محکومیت به عنوان مجازات تکمیلی محکوم شد.

حامد کدیور فرزند احمد با یک فقره سابقه کیفری به جرم معاونت در ترویج سکه شبیه مسکوکات داخلی از طریق تسهیل در خرید و فروش آن به ۲ سال حبس تعزیری و منع اشتغال به حرفه مربوط به صنف طلا و انتشار حکم محکومیت به عنوان مجازات تکمیلی محکوم شد.

training

احتمالا با این موارد هم علاقمند باشید

Reviews

Grade 

2018-12-27

فرق بانکی

با سلام و احترام اگر سکه غیر بانکی به دستمون برسه باید چکار کنیم که به عنوان بانکی از ما بخرند

Grade 

2018-10-20

مهتاب کرامتی

سلام استاد بنده دو تا سکه برج یک خرید کردم که الان با روش شما تست کردم ولی یدونه از آنها غیر بانکی از آب دراومد الان بردم پیش طلافروش ازم قبول نمیکنه میگه اینا را من ندادم چکار باید بکنم؟

Grade 

2018-10-15

هاشمی

سلام جناب طلاکار عزیز بنده هاشمی هستم در نمایشگاه طلا تهران مزاحمتون شدم و گفتم که پنجاه تا سکه تقلبی خریدم اونجا بهم یاد دادید که چطوری تشخیص بدم خواستم بگم امروز طرفا دستگیرش کردم خدا خیرتون بده بابت آموزشهای خوبتون تمام آموزشهاتون را تا الان خرید کردم ممنون میشم بازم آموزش جدید بزارید

Grade 

2018-10-15

سکه غیر بانکی

استاد یعنی سکه را خواستیم بخریم باید بسته بندی آنرا باز کنیم اونوقت اگر کسی نخرید باید چکار کنیم؟

Grade 

2018-10-14

محمد طاها

بابت سایت خوبتون ممنون نسخه رایگان را درخواست کردم کلا چندتا قسمت داره؟

  • 1 out of 2 people found this review useful.
Grade 

2018-10-13

محمد موذنی

پوزش میطلبم اینجا که گفتید حاشیه سکه باید مساوی طرفین باشه من تست کردم ولی همه یکسان بودند.

Write your review

تفاوت سکه بانکی و غیر بانکی

تفاوت سکه بانکی و غیر بانکی تنها در فرآیند تولید آن است همانگونه که از نام آن به دست می آید سکه غیر بانکی اساسا مربوط به بانک نیست و فرد یا گروه دیگری غیر از بانک آنرا تولید نموده است. ولی سکه بانکی در ایران توسط ضرابخانه بانک مرکزی تولید شده و به طبع آن نظارت دقیق و سیستمی بر فرآیند تولید سکه های بانکی وجود دارد حال چنانچه قصد سرمایه گذاری در بازار سکه را دارید اگر در هنگام خرید سکه تفاوت سکه بانکی و غیر بانکی را ندانید ممکن است به نسبت پولی که قصد سرمایه گذاری دارید علاوه بر ضرر مادی که به شما تحمیل خواهد شد، ضرر معنوی از جمله اتهاماتی همچون جعل، کلاهبرداری نیز گریبان گیر شما شود. طبق قانون حق ضرب و تولید سکه در اختیار بانک مرکزی بوده و ضراب خانه بانک مرکزی متولی این امر میباشد و کسانی که اقدام به تولید، فروش و یا نگهداری سکه غیر بانکی کنند برابر قوانین با آنها برخورد خواهد شد.

Write your review