قیمت دلار امروز
 • قیمت دلار آمریکا
 • قیمت دلار امروز

قیمت دلار

138٬000 ‎ریال

بروزترین قیمت دلار آمریکا امروز 4 شنبه در بازار تهران 13800 تومان مورد داد و ستد قرار گرفت. قیمت دلار امروز در ایران و نرخ قیمت خرید و فروش آن، لحظه ای است. نمودار قیمت دلار امروز و نرخ خرید و فروش دلار آمریکا در پایین صفحه قرار داده شده است. قیمت دلار آمریکا با علامت اختصاری $ و با نماد USD شناخته میشود.

بروزترین قیمت دلار امروز در بازار آزاد ایران

قیمت دلار آمریکا به‌ طور متوسط در سال گذشته در بازار رسمی ۳۴۲۵ تومان و در بازار آزاد ۴۰۴۶ تومان بوده است. این اعداد شکاف ۶۲۱ تومانی را بین نرخ ارز رسمی و بازار آزاد را نشان می‌دهد. نرخ واقعی دلار به گفته کارشناسان حوزه اقتصاد، در وضعیت کنونی مشخص نیست. ولی در سال جاری قیمت دلار رسمی یا همان دلار دولتی در سامانه 4200 و نرخ قیمت دلار در بازار آزاد ایران 13800 تومان میباشد که این اعداد شکاف 9350 تومانی را نشان میدهد

تعداد

قیمت دلار امروز در بازار آزاد تهران مورخ 04 اردیبهشت 1398

بروزترین قیمت دلار امروز آمریکا شامل واحد کوچکتری به نام سنت است هر 100 سنت برابر است با یک دلار. «اس با خط عمودی $» که علامت بین المللی دلار است نیز از اسپانیایی ها اقتباس شده که پول خود را با علامت (پی P) مشخص می کردند و این «P» در آمریکای شمالی به تدریج و در جریان نوشتن به شکل «$» درآمد. 

بعضی اوقات در محاوره، به جای لفظ دلار، واژه «باک Buck» را بکار می برند. از دوران جنگ داخلی، اسکناس دلار (دلار کاغذی) به تدریج جای دلار طلا را گرفت. در این کشور شورای پول (مستقل از دولت) است که بر سیستم بانکی و ذخایر فدرال حکومت می کند، کنترل نرخ واقعی قیمت دلار امروز را به دست دارد و سیاست مالی کشور از جمله تغییر نرخ بهره را تعیین می کند و در صورت لزوم تغییر می دهد. این کشور برخلاف سایر کشورها، دارای ۱۲ بانک مرکزی است. 

چاپ اسکناس دلار توسط اداره «گراور و چاپ فدرال رزرو» انجام می گیرد که از کاغذ و مرکب خاص استفاده می کند که فرمول تهیه آنها باید محرمانه بماند. ارز این کشور USD برخلاف اسکناس سایر کشورها دارای یک اندازه و یک رنگ است که در خارج از این کشور به «پشت سبز» معروف است. از سال ۲۰۰۵ رنگ اسکناس های ده دلاری اندکی تغییر کرده است که احتمالا، هدف جلوگیری از جعل آن بوده است. بروزترین قیمت دلار آمریکا در بازار آزاد قیمتی حدود 10 هزار و 600 تومان دارد.

در حال حاضر واحد پول ایالات متحده، دلار می‌باشد و پول‌های غیر مسکوک آن در اسکناس‌های ۱ ، ۲ ، ۵ ، ۱۰ ، ۲۰ ، ۵۰ و ۱۰۰ دلاری به مرحلهٔ چاپ می‌رسد، البته اسکناس‌های با ارزش پولی بیشتر نیز در گذشته در این مجموعه قرار می‌گرفتند. اسکناس‌های درشت ایالات متحده در دولت‌های نخستین این کشور کاربرد داشتند. اسکناس‌های با ارزش پولی ۵۰۰ ، ۱۰۰۰ ، ۵۰۰۰ ، ۱۰،۰۰۰ و ۱۰۰،۰۰۰  گروه اسکناس‌های درشت ایالات متحده را تشکیل می‌دهند.

اسکناس های کنونی آمریکا

اسکناس یک 1$ که اولین بار در سال 1963 چاپ و روانه بازار گردید دارای تصویر پس زمینه سبز رنگ بدون رنگ نوار فلوروسنت میباشد تصویر روی اسکناس جورج واشنگتون

قیمت دلار و عکس روی دلار

و تصویر پشت اسکناس یک دلاری نشان بزرگ ایالت متحده به همراه چشم بر روی هرمی ناتمام قرار گرفته که از سیزده طبقه تشکیل شده که نشانگر سیزده ایالات اولیه‌ای است که سنگ‌بنای ایالات متحده را گذاردند و ناتمام ماندن هرم به توسعهٔ آتی (هم‌اکنون رسیدن به پنجاه ایالت) اشاره دارد. بر روی طبقهٔ زیرین هرم عدد ۱۷۷۶ به شیوهٔ رومی نوشته شده‌است. مفهوم تلویحی آن این است که چشم (یا همان خدا) به کامیابی و موفقیت ایالات متحده کمک می‌کند. به کار رفتن چشم ایزدی بر روی نشان ایالات متحده باعث شده این نماد در بسیاری از نشان‌های دیگر نظیر نشان کلرادو یا ... به کار رود.

قیمت دلار و عکس پشت دلار

بروزترین نرخ واقعی قیمت دلار و تاریخچه این اسکناس

این مقاله در مورد بروزترین قیمت دلار است اما قبل از آن، خوب است که کمی درباره تاریخچه آن مطالعه کنید. اسکناس ۵۰۰ تایی با شمایل ویلیام مک کلینی بر روی آن و عبارت ۵۰۰ دلار بر پشت اسکناس، در سال ۱۹۲۸ و ۱۹۳۴ به عنوان اسکناسی در ابعاد اندازه کوچک و نوع فدرال ریزرو نوت عرضه شد. این اسکناس در سال ۱۹۲۸ نیز از نوع گلد سرتیفیکیشن و در ابعاد کوچک انتشار یافت.

اسکناس ۱۰۰۰ دلاری با شمایل گروور کلولند بر روی آن و عبارت ۱۰۰۰ دلار بر پشت اسکناس، در سال ۱۹۲۸ و ۱۹۳۴ به عنوان اسکناسی در ابعاد اندازه کوچک و نوع فدرال ریزرو نوت عرضه شد. این اسکناس در سال ۱۹۲۸ و ۱۹۳۴ نیز از نوع گلد سرتیفیکیشن و در ابعاد کوچک انتشار یافت. در ۳۰ می‌۲۰۰۹ هنوز ۱۶۵،۳۷۲ قطعه اسکناس ۱۰۰۰ دلاری در چرخه اقتصادیدر جریان می‌باشد. 

اسکناس ۱۰۰۰۰ دلاری که تصویر سالمون پی چیس در روی ان است دیگر چاپ نمیشود .تا تاریخ 2009 may 30 فقط ۳۳۶ عدد در دست افراد شخصی بود.

اسکناس ۱۰۰۰۰۰ دلاری در نوع گلد سرتیفیکیت در سال ۱۹۳۴ عرضه شد که هرگز در دسترس عموم قرار نگرفت.این اسکناسها قبل از ابداع سیستم انتقالات الکترونیکی پول به منظور آسان تر کردن انتقالات بانکی بین بانکهای فدرال رزرو ( فقط دوازده بانک) به عنوان پشتوانه طلا مورد استفاده قرار کرفت و در سال ۲۰۱۰ میلادی ارزشی بالغ بر ۱۶۰۰۰۰۰ دارد.یک قطعه از این اسکناس جهت نمایش عموم در موزه اسمیتسونین که مربوط به رخدادهای تاریخی ایالات متحده می‌باشد، نگهداری می‌شود. حق مالکیت خصوصی اسکناس ۱۰۰،۰۰۰ در این کشور ممنوع می‌باشد و تا به حال گزارشی مبنی بر نگهداری و مالکیت خصوصی این اسکناس مخابره نشده‌است. بروزترین قیمت دلار آمریکا بسیار، بر اقتصاد ایران موثر است.

نیکسون دلار را از استاندارد طلا هم خارج ساخت زیرا این واحد ارز، «ذخیره ارزی» بسیاری از کشورها قرار گرفته بود و حجم آن از میزان طلا در آمریکا بیشتر شده بود.
دلار آمریکا US$ در چند دهه اخیر واحد استاندارد محاسبه در بازارهای بین المللی برای کالاهایی چون نفت و طلا قرار گرفته است. حتی بسیاری از کشورها که با آمریکا ارتباط ندارند محصولات خود را بر حسب دلار بها گذاری می کنند.

پیدایش یورو (پول واحد اروپایی) ارزش برابری را پایین آورده و در نتیجه ارزش ذخایر ارزی کشورها کمتر شده است. نرخ واقعی دلار با نرخ کنونی آن، متفاوت است. بیش از دو سوم دلارهای چاپ شده در ایالات متحده در خارج از این کشور رایج هستند و افزایش روز افزون آنها است که ان را مدیون و دچار کسری کرده است زیرا ضامن دلارهای معامله شده است.

قیمت خرید و فروش دلار آمریکا یکی از ارزهای بین اللملی می باشد که در اکثر کشورها از ارز کشور، به عنوان ارز مرجع استفاده می شود، کشور ایران نیز برای فروش کالاهای خود اقدام به تبدیل ریال به ارز کشور آمریکا می نماید اخیرا چند کشور تصمیم به ایجاد ارزی معادل دلار نموده اند که تا کنون نتوانسته جایگاه را از آن خود نماید. دلار آمریکا (به انگلیسی: United States dollar) واحد پول رسمی ایالات متحده است. کنگره در ۶ ژوئیه ۱۷۸۵ (که در آن زمان، تنها یک مجلس بود) به اتفاق آرا دلار را واحد پول آن کشور قرار داد. پیش از استقلال، یعنی در ۴ ژوئیه ۱۷۷۶، پول انگلستان (لیره) در ۱۳ مهاجر نشین انگلیسی آمریکای شمالی رایج بود. در جریان انقلاب، سکه نقره‌ای اسپانیا به نام «دلار» را که در مکزیک رایج بود وسیله داد و ستد قرار داده دادند و به همین دلیل نام پول ملی خود را «دلار» گذاشتند.

تاثیر نرخ واقعی قیمت دلار آمریکا و کشورهایی که از این ارز استفاده میکنند

بروزترین نرخ واقعی دلار امروز آمریکا

بروزترین قیمت دلار و قیمت امروز دلار در بازار آزاد با توجه به قدرت نفوذ سیاسی ایالات متحده در جهان، بسیار اهمیت دارد. به همین دلیل، نرخ واقعی دلار در پول ملی کشورها، اهمیت دارد. بسیاری از کشورهای جهان از واحد USD برای پول خود استفاده می کنند و از این روز بروزترین قیمت دلار امروز آمریکا بسیار اهمیت دارد چرا که بر اقتصاد جهانی تاثیر گذار است. همچنین با توجه به اهمیت ارز، نرخ ارز دلار بر اقتصاد کشورهایی که دارای صادرت نفتی هستند، نیز موثر است که از جمله آن ها می توان به کشورهایی همچون ایران، عربستان و روسیه اشاره کرد.

واحد دلار دو نوع تاثیر، در واحد پول کشورهای دنیا دارد:

 • مستقیم : واحد پول این کشورها همان واحد پول آمریکا یعنی «دلار» است. در ادامه لیست تعدادی از کشورهای جهان، که یکای پول آنها دلار است را مشاهده می کنید:
 1. ایالات متحده آمریکا
 2. اکوادور
 3. پورتوریکو
 4. تیمور شرقی
 • غیر مستقیم: واحد پول این کشورها برگرفته از واحد پول «دلار» است و نام آن واحد پول آن ها دو بخش است، بخش اول آن کلمه دلار است و بخش دوم آن نام کشور است. در ادامه لیست کشورهایی که این واحد پول را مبنای پول خود قرار دادند، مشاهده می کنید:
 1. استرالیا
 2. آنتیگوا و باربودا
 3. باربادوس
 4. بلیز
 5. ترینیداد و توباگو
 6. جامائیکا
 7. دومینیکا
 8. نیوزیلند
 9. زیمباوه
 10. سنگاپور
 11. دلار کانادا 

قیمت دلار امروز آمریکا در بازار آزاد ایران چگونه تعیین می شود؟

قیمت دلار در ایران امروز چنده؟ در ایران برای هر واحد دلار، 2 نوع تعرفه وجود دارد:

 • ارز دولتی: با توجه به ارزش پول ملی، قیمت آن تعیین می شود و اکنون بروزترین قیمت دلار حدود 4210 تومان است.

 • ارز آزاد: با توجه به بازار آزاد و میزان عرضه و تقاضا مشخص می شود و بروزترین قیمت دلار در بازار آزاد چیزی حدود 11.250 تومان می باشد.

هر دلار امروز آمریکا شامل چند سنت میباشد؟

 در اوایل دهه ۱۳۹۰ جریان بازار ارز روزهای ملتهبی را تجربه کرد؛ به‌گونه‌ای که نوسان سال‌های ۱۳۹۰ و ۱۳۹۱ برای خود معروف شد و همواره از آن یاد می‌َشود. دوره‌ای که دلار به یکباره از متوسط نرخی حدود ۱۰۵۰ تومان در سال ۱۳۸۹ تا ۲۶۰۰ تومان در سال ۱۳۹۰ رسید و در ادامه در سال ۱۳۹۲ تا بیش از ۳۲۰۰ پیش رفت و کانال‌های جدید دلار در این سال‌ها باز شد. البته مخاطبان بازار ارز فراموش نکرده‌اند که در آن زمان حتی رکورد ۴۰۰۰ تومانی حتی برای یک روز هم که شده در تاریخ ایران ثبت شد.

در سال ۱۳۹۱ با توجه به التهابات ارزی بود که مرکز مبادلات ارزی از سوی بانک مرکزی راه‌اندازی شد و هر روز قیمت حدود ۳۹ ارز بر مبنای دولتی تعیین و به گروه‌های مشمول عرضه می‌شد و همچنان نیز به فعالیت خود ادامه می‌دهد، هر چند که اکنون لیست دریافت‌کنندگان ارز مبادله‌ای خالی‌تر از گذشته است. نرخ واقعی دلار همزمان در کنار فروش دلار در بازار آزار نرخی از سوی بانک مرکزی برای کالاهای اساسی اعلام شد که همان ۱۲۲۶ معروف است. این نرخ نیز به مرور از صحنه ارزی محو شد و اکنون دلار با دو نرخ آزاد و مبادله‌ای عرضه‌ می‌شود.

اما دلار در نیمه دوم سال قبل وارد دور تازه‌ای از نوسان و بی‌ثباتی در بازار ارزی ایران شد و تکرار جریان سال‌های ابتدایی دهه ۱۳۹۰ بود و شدت نوسان در مواقعی بیشتر شد و نرخ‌های عجیب‌تری به بازار آمد. دلار از حدود ۳۷۰۰ تومان در شهریور ماه سال ۱۳۹۶ تا پایان ۲۰ روز ابتدایی سال ۱۳۹۷ حدود ۲۰۰۰ تومان گران شده و تا ۵۷۰۰ تومان پیش رفته است. از نگاه مسئولان اقتصادی اوضاع فعلی بازار ارز عمدتا ناشی از تقاضای غیرواقعی و عوامل غیراقتصادی است و نمی تواند در بلند مدت دوام داشته باشد. این در حالی است که مروری بر تغییرات نرخ ارز در سی سال قبل تا کنون نشان می‌دهد که دلار از سال ۱۳۶۷ تا ۱۳۷۳ نوسان چندانی نداشته و در کانال ۲۰۰ تومان بوده اما به تدریج وارد کانال‌های بالاتری شده است. این ارز حتی تا سال ۱۳۸۷ نرخ ۱۰۰۰ تومان را هم تجربه نکرده اما نرخ واقعی دلار بیش از این میزان است و از این سال به بعد است که وارد دورتازه قیمتی می‌شود و نرخ آن چهار رقمی شده است. این ارز در سی سال گذشته اقتصاد ایران رشد تا بیش از ۵۷ برابری را تجربه است.

نرخ واقعی قیمت دلار امروز آمریکا و تاثیر قیمت طلا بر آن

قبل از سال 1971 ارزش دلار بر اساس واحد وزن طلا بود که به آن "نظام استاندارد طلا" می گفتند. تحت این نظام، دلار و طلا با نسبت ثابتی قابل تبدیل به یکدیگر بودند. ولی این نظام در آگوست 1971 پایان یافت. اگر با همان نظام به ارزش دلار بنگریم، از آن تاریخ تا کنون بیش از 90% قدرت خرید خود را از دست داده است. بروزترین قیمت دلار در بازار امروز تهران، همانطور که عنوان شد، تاثیر گرفته از میزان طلا است.


افزایش گاه به گاه نرخ بهره نیز با هدف جذابتر کردن آن برای سرمایه گذار و تقویت آن در رقابت با طلا است. ولی دقت کنید که این "نرخ بهره حقیقی" است که اهمیت دارد. نرخ بهره حقیقی یک پول بعد از محاسبه تورم (از ارزش افتادن آن) و اعمال این تعدیل بر نرخ بهره به دست می آید. مثلا اگر نرخ بهره یک پول 15 % در سال باشد و نرخ تورم 20% در این صورت با نگهداری سرمایه خود به فرم این ارز، نه تنها سود نکرده بلکه بخشی از سرمایه خود را هم از دست داده اید! درست است که در پایان سال 15% به پولتان اضافه شده (که احتمالا این بهره را ماهانه دریافت کرده و خرج کرده اید) ولی ارزش و قدرت خرید پولی که در بانک گذاشته اید 20% کمتر شده است که از سود دریافت شده بزرگتر است. در هنگامی که فدرال رزرو نرخ بهره را به هر دلیل ثابت نگه می دارد و یا آنرا کاهش می دهد، انتظار رشد قیمت طلا را داشته باشید.

جدول انواع اسکناس دلار

نام

تصویر روی

تصویر پشت

شخصیت

1$

بروزترین قیمت دلار امروز

قیمت امروز دلار آزاد آمریکا

جورج واشنگتن

2$

کانال قیمت دلار امروز آمریکا

نرخ بروزترین قیمت امروز دلار

توماس جفرسون

5$

قیمت دلار امروز آمریکا در بازار آزاد

بروزترین قیمت دلار آمریکا در بازار تهران

آبراهام لینکلن

10$

قیمت دلار در ایران امروز چنده

قیمت دلار امروز 97

الکساندر همیلتن

20$

پیش بینی قیمت دلار امروز آمریکا در بازار آزاد تهران

نمودار قیمت دلار

آندرو جکسون

50$

بروزترین قیمت دلار آزاد

قیمت دلار امروز چند است

اولیسس گرانت

100$

قیمت دلار آمریکا در بازار آزاد امروز

قیمت دلار دولتی امروز

بنجامین فرانکلین

قیمت دلار دولتی و تاثیر آن بر ایجاد فساد

در نتیجه دولتی و غیر دولتی شدن نرخ ارز دلار، در بازار داخلی شکاف هایی از جنس رانت بوجود آمد که نتیجه آن بوجود آمدن سلاطین در بخش های مختلفی از جمله، نرخ ارز و دلار شد که با اندکی از دلایل آن در ادامه آشنا خواهیم شد.

 • دو نرخی شدن نرخ ارز دلار 

دو نرخی شدن، نرخ ارز دلار امروز باعث بوجود آمدن فضایی برای ایجاد رانت و فساد شد زیرا عده ای با توجه به ارتباطات خود و یا تقلب و فریب ارز دولتی دریافت می کردند و عده ای ارز دولتی دریافت نمی کردند.

 • رانت و استفاده از عناوین و انتصابات 

پس از اعلام دو نرخی شدن ارز دلار و دولتی شدن دلار، عده ای که به آن ها آقا زاده نیز گفته می شود با استفاده از ارتباطات خود، دلار دولتی دریافت می کردند و آن را با نرخ آزاد در بازار آزاد به فروش می رساندند.

 • تقلب در دریافت ارز دولتی

در این میان عده ای که ارتباطات و رانت نداشتند، برای عقب نماندن از قافله افرادی که دلار را با نرخ ارز دولتی می گرفتند و در بازار آزاد با نرخ آزاد می فروختند، اقدام به تقلب کردند و با جعل واقعیت به دریافت دلار دولتی پرداختند.

 • خرید کالا با نرخ دولتی و فروش آن با نرخ آزاد!

با وجود اینکه عده ای با دلار دولتی کالا وارد کشور می کردند و سپس آن کالا را با نرخ ارز آزاد در بازار به فروش می رساندند، عده ای هم بودند که همان دلاری که با ارز دولتی دریافت می کردند را با نرخ آزاد به فروش می رساندند.

نرخ برابری USD/EUR  0.8759312194  1.1403402888  1397/11/11  10:27-نرخ برابری USD/GBP  0.7575584022  1.3200302407  1397/11/11  10:28-نرخ برابری USD/INR  70.9253250543  0.0140991374  1397/11/11  10:29          نرخ برابری USD/AUD  1.3925547558  0.7181045158  1397/11/11  11:30          نرخ برابری USD/CAD  1.3215390145  0.7555352592  1397/11/11  11:31          نرخ برابری USD/SGD  1.3535973190  0.7387175744  1397/11/11  11:32          نرخ برابری USD/CHF  0.9933187133  1.0057252255  1397/11/11  11:33          نرخ برابری USD/MYR  4.1240551001  0.2424791397  1397/11/11  11:34          نرخ برابری USD/JPY  109.5430201523  0.0091288335  1397/11/11  11:35          نرخ برابری USD/CNY  5.7473427893  0.1482054912  1397/11/11  11:35          نرخ برابری USD/NZD  1.4520498853  0.5839711901  1397/11/11  11:37          نرخ برابری USD/THB  31.5514320774  0.0315842404  1397/11/11  11:38          نرخ برابری USD/HUF  278.4541200582  0.0035912559  1397/11/11  11:39          نرخ برابری USD/AED  3.5725000000  0.2722940775  1397/11/11  10:40          نرخ برابری USD/HKD  7.8454513800  0.1274522295  1397/11/11  10:41          نرخ برابری USD/MXN  18.9885814427  0.0525529510  1397/11/11  10:42          نرخ برابری USD/ZAR  13.5157117217  0.0734391595  1397/11/11  10:43          نرخ برابری USD/PHP  52.5711103257  0.0190218543  1397/11/11  10:44          نرخ برابری USD/SEK  9.0455072558  0.1105398992  1397/11/11  10:45          نرخ برابری USD/IDR  14037.5157014537  0.0000712372  1397/11/11  10:45          نرخ برابری USD/SAR  3.7500000000  0.2555555557  1397/11/11  10:47          نرخ برابری USD/BRL  3.7700581803  0.2552478950  1397/11/11  10:48          نرخ برابری USD/TRY  5.2571102085  0.1898574285  1397/11/11  10:49          نرخ برابری USD/KES  100.7415181485  0.0099253841  1397/11/11  10:50          نرخ برابری USD/KRW  1118.8518432373  0.0008937734  1397/11/11  10:51          نرخ برابری USD/EGP  17.8951818525  0.0558778408  1397/11/11  10:52          نرخ برابری USD/IQD  1190.9555579973  0.0008395548  1397/11/11  10:53          نرخ برابری USD/NOK  8.5120485923  0.1174805323  1397/11/11  10:54          نرخ برابری USD/KWD  0.3033745579  3.2952553185  1397/11/11  10:55          نرخ برابری USD/RUB  55.0829527538  0.0151324934  1397/11/11  10:55          نرخ برابری USD/DKK  5.5454757738  0.1527772823  1397/11/11  10:57          نرخ برابری USD/PKR  139.1555405718  0.0071855859  1397/11/11  10:58          نرخ برابری USD/ILS  3.5577501159  0.2725457093  1397/11/11  10:59          نرخ برابری USD/PLN  3.7581555483  0.2550879580  1397/11/11  11:00          نرخ برابری USD/QAR  3.5400000000  0.2747252747  1397/11/11  11:01          نرخ برابری USD/XAU  0.0007572059  1303.4310505840  1397/11/11  11:02          نرخ برابری USD/OMR  0.3845000000  2.5007802341  1397/11/11  11:03          نرخ برابری USD/COP  3155.5559251500  0.0003158000  1397/11/11  11:04          نرخ برابری USD/CLP  559.5021732251  0.0014935471  1397/11/11  11:05          نرخ برابری USD/TWD  30.7257522803  0.0325449299  1397/11/11  11:05          نرخ برابری USD/ARS  37.0997884544  0.0259543315  1397/11/11  11:07          نرخ برابری USD/CZK  22.5053882195  0.0444338035  1397/11/11  11:08          نرخ برابری USD/VND  23101.5847175557  0.0000432859  1397/11/11  11:09          نرخ برابری USD/MAD  9.5434992597  0.1047833584  1397/11/11  11:10          نرخ برابری USD/JOD  0.7090000000  1.4104372355  1397/11/11  11:11          نرخ برابری USD/BHD  0.3750000000  2.5595744581  1397/11/11  11:12          نرخ برابری USD/XOF  575.2291718577  0.0017384375  1397/11/11  11:13          نرخ برابری USD/LKR  180.9039907885  0.0055277940  1397/11/11  11:14          نرخ برابری USD/UAH  27.5732049271  0.0351350385  1397/11/11  11:15          نرخ برابری USD/NGN  351.2475518223  0.0027581841  1397/11/11  11:15          نرخ برابری USD/TND  3.0015534484  0.3331497180  1397/11/11  11:17          نرخ برابری USD/UGX  3701.4118275873  0.0002701572  1397/11/11  11:18          نرخ برابری USD/RON  4.1723845572  0.2395710951  1397/11/11  11:19          نرخ برابری USD/BDT  83.3493110882  0.0119975995  1397/11/11  11:20          نرخ برابری USD/PEN  3.3323594050  0.3000857785  1397/11/11  11:21          نرخ برابری USD/GEL  2.5595001223  0.3750105110  1397/11/11  11:22          نرخ برابری USD/XAF  575.2291718577  0.0017384375  1397/11/11  11:23          نرخ برابری USD/FJD  2.1255254027  0.4702283385  1397/11/11  11:24          نرخ برابری USD/VEF  9.9875000000  0.1001251554  1397/11/11  11:25          نرخ برابری USD/VES  1575.0925292957  0.0005348833  1397/11/11  11:25          نرخ برابری USD/BYN  2.1488083584  0.4553742135  1397/11/11  11:27          نرخ برابری USD/HRK  5.5008575209  0.1538255212  1397/11/11  11:28          نرخ برابری USD/UZS  8394.9999999998  0.0001191185  1397/11/11  11:29          نرخ برابری USD/BGN  1.7151283858  0.5830457315  1397/11/11  11:30          نرخ برابری USD/DZD  118.7752244559  0.0084191934  1397/11/11  11:31          نرخ برابری USD/IRR  42025.0418855150  0.0000237953  1397/11/11  11:32          نرخ برابری USD/DOP  50.3353052401  0.0198557713  1397/11/11  11:33          نرخ برابری USD/ISK  119.5580954583  0.0083541345  1397/11/11  11:34          نرخ برابری USD/XAG  0.0534919845  15.7500195702  1397/11/11  11:35          نرخ برابری USD/CRC  501.3750352891  0.0015528559  1397/11/11  11:35          نرخ برابری USD/SYP  515.2273815513  0.0019408905  1397/11/11  11:37          نرخ برابری USD/LYD  1.3897843020  0.7195351159  1397/11/11  11:38          نرخ برابری USD/JMD  131.5294130511  0.0075028522  1397/11/11  11:39          نرخ برابری USD/MUR  34.3898014387  0.0290783883  1397/11/11  11:40          نرخ برابری USD/GHS  4.8928453977  0.2043800527  1397/11/11  11:41          نرخ برابری USD/AOA  310.8145289879  0.0032173528  1397/11/11  11:42          نرخ برابری USD/UYU  32.4854970239  0.0307829575  1397/11/11  11:43          نرخ برابری USD/AFN  75.4497805120  0.0132538490  1397/11/11  11:44          نرخ برابری USD/LBP  1507.5000000000  0.0005533499  1397/11/11  11:45          نرخ برابری USD/XPF  104.5457302335  0.0095550515  1397/11/11  11:45          نرخ برابری USD/TTD  5.7557510399  0.1480218134  1397/11/11  11:47          نرخ برابری USD/TZS  2311.5534081385  0.0004325908  1397/11/11  11:48          نرخ برابری USD/ALL  109.0559901431  0.0091595018  1397/11/11  11:49          نرخ برابری USD/XCD  2.7024584534  0.3700320715  1397/11/11  11:50          نرخ برابری USD/GTQ  7.7237983485  0.1294599777  1397/11/11  11:51          نرخ برابری USD/NPR  114.0140575248  0.0087708475  1397/11/11  11:52          نرخ برابری USD/BOB  5.8817572851  0.1453115105  1397/11/11  11:53          نرخ برابری USD/ZWD  351.9000000000  0.0027531943  1397/11/11  11:54          نرخ برابری USD/BBD  2.0000000000  0.5000000000  1397/11/11  11:55          نرخ برابری USD/CUC  1.0000000000  1.0000000000  1397/11/11  11:55          نرخ برابری USD/LAK  8557.3337001998  0.0001157224  1397/11/11  11:57          نرخ برابری USD/BND  1.3535973190  0.7387175744  1397/11/11  11:58          نرخ برابری USD/BWP  10.4305092442  0.0958715770  1397/11/11  11:59          نرخ برابری USD/HNL  24.3897830957  0.0410007745  1397/11/11  12:00          نرخ برابری USD/PYG  5052.1257717837  0.0001549585  1397/11/11  12:01          نرخ برابری USD/ETB  28.4035985278  0.0352058055  1397/11/11  12:02          نرخ برابری USD/NAD  13.5157117217  0.0734391595  1397/11/11  12:03          نرخ برابری USD/PGK  3.2535341559  0.3054152813  1397/11/11  12:04          نرخ برابری USD/SDG  47.5053003542  0.0210055230  1397/11/11  12:05          نرخ برابری USD/MOP  8.0808252214  0.1237497375  1397/11/11  12:05          نرخ برابری USD/NIO  32.5274249890  0.0307432882  1397/11/11  12:07          نرخ برابری USD/BMD  1.0000000000  1.0000000000  1397/11/11  12:08          نرخ برابری USD/KZT  377.8552508313  0.0025455090  1397/11/11  12:09          نرخ برابری USD/PAB  1.0000000000  1.0000000000  1397/11/11  12:10          نرخ برابری USD/BAM  1.7151283858  0.5830457315  1397/11/11  12:11          نرخ برابری USD/GYD  209.3893573553  0.0047757919  1397/11/11  12:12          نرخ برابری USD/YER  250.2844131305  0.0039954545  1397/11/11  12:13          نرخ برابری USD/MGA  3505.5225508107  0.0002772754  1397/11/11  12:14          نرخ برابری USD/KYD  0.8200000414  1.2195121335  1397/11/11  12:15          نرخ برابری USD/MZN  51.7700222785  0.0151890827  1397/11/11  12:15          نرخ برابری USD/RSD  103.9382885498  0.0095210935  1397/11/11  1
currency

احتمالا با این موارد هم علاقمند باشید

Reviews

Grade 

1397-11-30

نظر شما چیه؟

کاربران عزیز ، همانطور که بهتر از بنده میدانید قدرت و ضعف دلار مهمترین عامل قیمت جهانی طلاست. مهمترین رویداد تاثیر گذار در قیمت این فلز گرانبها، اختلاف تجاری و نتیجه مذاکرات امریکا و چین خواهد بود. آیا این دو ابرقدرت بسوی جنگ تجاری میروند و یا حل مسایل فی ما بین؟

Grade 

1397-11-27

تحلیل

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا روز پنجشنبه تلویحاً اعتراف کرد که هدف از اعمال تحریم علیه ایران، تحمیل فشار اقتصادی به مردم ایران و به تبع آن ایجاد ناآرامی در ایران است. وی که با شبکه «سی‌بی‌اس» گفت‌وگو می‌کرد، در پاسخ به این سوال که آیا خروج از توافق هسته‌ای و احیای تحریم‌ها رفتار ایران را تغییر داده یا نه، گفت: «اوضاع برای مردم ایران بسیار بدتر شده و ما معتقدیم که این به خیزش مردم ایران و تغییر رفتار رژیم منجر می‌شود.»

Grade 

1397-11-27

پشیمانم نخریدم

سلام من که بدبخت شدم

Grade 

1397-11-27

قیمت دلار امروز 97 در بازار آزاد

ممنونم از اینکه قیمت دلار امروز 97 در بازار آزاد، را به روز نگه می دارید.

Grade 

1397-11-26

کاهش یا افزایش

سلام دوستان کسی خبر داره قیمت دلار میره بالا یا نه ماشین و فروختم میخواستم دلار بخرم ممنون میشم اگه کسی بتونه کمکم کنه

Grade 

1397-09-12

قیمت دلار

سلام آیا قیمت هاتون بروز هستند؟

Write your review

قیمت دلار

بروزترین قیمت دلار آمریکا امروز 4 شنبه در بازار تهران 13800 تومان مورد داد و ستد قرار گرفت. قیمت دلار امروز در ایران و نرخ قیمت خرید و فروش آن، لحظه ای است. نمودار قیمت دلار امروز و نرخ خرید و فروش دلار آمریکا در پایین صفحه قرار داده شده است. قیمت دلار آمریکا با علامت اختصاری $ و با نماد USD شناخته میشود.

بروزترین قیمت دلار امروز در بازار آزاد ایران

قیمت دلار آمریکا به‌ طور متوسط در سال گذشته در بازار رسمی ۳۴۲۵ تومان و در بازار آزاد ۴۰۴۶ تومان بوده است. این اعداد شکاف ۶۲۱ تومانی را بین نرخ ارز رسمی و بازار آزاد را نشان می‌دهد. نرخ واقعی دلار به گفته کارشناسان حوزه اقتصاد، در وضعیت کنونی مشخص نیست. ولی در سال جاری قیمت دلار رسمی یا همان دلار دولتی در سامانه 4200 و نرخ قیمت دلار در بازار آزاد ایران 13800 تومان میباشد که این اعداد شکاف 9350 تومانی را نشان میدهد

Write your review